U15B z visoko zmago zaključili sezono

Svojo zadnjo tekmo v letošnji sezoni je odigrala ekipa U15B v kateri nastopajo fantje letniki 2003,2004 in 2005 in je bila namenjena razvoju omenjenih fantov. Na zadnji tekmi so pred domačimi gledalci gostili ekipo DKŠ Rogaška, ki so jo na prvi tekmi gladko ugnali in tudi danes so imeli načrt, da dosežejo zmago in se na najboljši možen način poslovijo od letošnje dolge sezone.

Začetek tekme oziroma prva četrtina je bila zelo nervozna in obe ekipi sta imeli zelo velik problem pri doseganju točk. Med 2 in 5 minuto ekipi nista dosegli niti enega koša in zaradi nezbranosti je tudi končni rezultat to desetih minutah bil temu primeren. Naši fantje so vodili z 7:5.

V drugi četrtini so se strelci le malce prebudili in na obeh straneh so začeli bolj pogosto zadevati koše. Naši fantje so sredi četrtine z nekaj zaporednimi koši uspeli priti do malce višje prednosti vendar so jim gostje še vedno dihali za ovratnik.

Med polčasom so fantje dobili koristne in zelo dobre napotke katere so upoštevali v sami igri kar se je hitro poznalo saj je prednost začela hitreje naraščati. Z lepimi potezami so naši fantje pridno polnili koš nasprotnika medtem ko so se gostje zelo mučili z dosego košev.

Tudi v zadnji četrtini slika ni bila nič drugačna naši fantje so še naprej igrali zelo dobro in prednost je samo še naraščala. Priložnost za igro so dobili prav vsi igralci, ki so igrali zelo dobro. Ekipa se je tako na najboljši možen način poslovila od letošnjega tekmovanja.

Trener Gregor Balek: “Prva četrtina je bila zelo živčna nato pa so fantje začeli igrati veliko bolje kar se je odrazilo tudi na rezultatu. Sezono smo zaključili z zmago za celotno sezono pa lahko rečem, da so fantje od začetka pa do sedaj napravili velik napredek kar se vidi tudi na igrišču. Čestitke fantom za zmago in zelo dobro odigrano sezono.”

KK ZLATOROG: DKŠ ROGAŠKA 61:36 (7:5,16:14,22:11,16:6)

ZLATOROG: Lesjak 8, Kovač 4, Špiler, Ribežl 9, Glušič 3, Vlaović 2, Špan 8, Sluga, Antešević, Mumelj 2, Mastnak 16, Pirš 9

Fantje so sedaj zaključili z sezono in se bodo vrnili na tekme v jeseni ko bodo nosilna generacija ekipe U15. Čestitke fantom za odlično sezono in napredek, ki so ga pokazali skozi celotno sezono.